Eesti Tõuloomakasvatuse Liit

Keel
English

Arhiiv

Tõuloom 2023

Tõuloom 2023
Tõuloom 2023
 

2. septembril on Eesti Põllumajandusmuuseum taas uhkete tõuloomade päralt. Toimub 32. korda traditsiooniline üritus Ülenurme Sügislaat ja Tõuloom 2023!

Areenile on lubanud tulla Eesti uhkeimad veised, hobused, lambad, vutid, küülikud. Ka ei puudu areenilt publiku poolt armastatud käsitsilüpsi võistlus, kus osavaimad lüpsjad näitavad ühe minuti jooksul oma oskusi. Põnevust pakub lammaste käsitsi pügamise demo ning päeva lõpetab areenil kõige lemmikuma looma valimine plaksumeetriga publiku poolt.

Ülenurme Sügislaadal pakuvad kauplejad ehedat käsitööd, maitsvaid talutooteid, istikuid ja põnevaid sügisande.

September on Eesti toidu kuu "Ma armastan Eesti toitu". Ka meie armastame Eesti toitu! Nagu juba traditsiooniks on saanud, jätkame ka sel aastal armastatud Eesti toitude valmistamise õpetamisega. Põllumajandusmuuseumi perenaine jagab näpunäiteid, kuidas valmib üks maitsev käsitööleib ja pakub ahjusooja leiba mekkida. Carl Robert Jakobsoni Talumuuseumi perenaine õpetab, kuidas valmistada sõira ja karaskit. Eesti Piimandusmuuseumi perenaine valmistab võid ja jäätist.

Lapsed saavad miniloomade aedikus pisemate taluelanikega tutvust teha ja neid paitada. Kräsupealised alpakad ootavad külla aga Sarve Heaolutalu alale. Lõuna-Eesti Koertekeskus tutvustab erinevaid koeratõuge ja toimuvad koerte etteasted. Lisaks saavad lapsed karusselliga tuuritada, batuudil hüpata ja Mini Farmi mängumaal farmeriametit proovida.

Sel aastal esmakordselt saab Ülenurme Sügislaadal näha tomatientusaiast Kaja Murde poolt Eestis kasvatatud põnevate tomatisortide näitust.

Käsitööhoovis etendub Eesti kõige edukama naismustkunstniku IRENE KIVASTE spetsiaalselt Ülenenurme Sügislaadaks valminud põllumajandusteemaline mustkunstishow!
Kõikidele hea muusika sõpradele on samuti nautimist - MARI KALKUN tuleb laulab kõikide südamed soojaks.

Ajakava selgub peatselt!

Ülenurme Sügislaat ja Tõuloom 2023 toimub koostöös Eesti toidu kuuga "Ma armastan Eesti toitu" ja Toidusündmuste sarjaga Tirin.
Toidusündmuste sari Tirin on osa Euroopa kultuuripealinna Tartu 2024 põhiprogrammi kuuluvast Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammist, korraldust toetavad Leader tegevusgrupid.
Üritust toetab Kambja vald.

Täispilet: 5 €
0-10 aastased lapsed: TASUTA
Perepilet: 12 € (kuni 2 täiskasvanut ja nende kuni 16.aastased lapsed)

Lisaküsimused ürituse ja laadal kauplemise kohta:
Aive Vahejõe
aive.vahejoe@memu.ee
Tel: 511 1587